THERMALTAKE TOUGHPOWER SUPPLY GF3 ARGB 750W (PS-TPD-750F4FAGE-1)
SKU : 841163085332
0 Sold
no reviews
Quantity
1 items available
Short Description
Wishlist
Product description
Power Supply Specifications
SpecificationDetails
ModelToughpower GF3 ARGB 750W Gold - TT Premium Edition
BrandThermaltake
Size150 x 86 x 160 mm
Input Voltage100 - 240 VAC
Over Voltage Protection-
Certification80 Plus Gold
ModularityFully Modular
Floppy Connector1 (Floppy Adapter)
Molex Connector4
SATA Connector12
PCI-E Connector4 x 6+2 & 1 x (300W) 12+4 Pin
CPU Connector2 x 4+4 Pin
Mainboard Connector1 x 24 Pin
Power Factor CorrectionActive PFC
Fan Size140 mm
Maximum Power Output750 W